Категорії
Блог

Фільтруй «базар» та інформацію

Сьогодні дуже важливо не піддаватися паніці, а ще важливіше не сіяти її. Не поширювати неперевірену, неповну, неточну чи маніпулятивну інформацію. Адже зараз ми самі собі і медіа і джерела для новинних сюжетів. Журналісти часто і в звичайний час не перевіряють інформацію, так тепер будь яка деза може сильно зашкодити мирному протесту.

Вчора було багато чуток про те що бачили машини з беркутом у Львові, це привело до того, що хтось взяв і пробив колеса автобусу з не львівськими номерами. Я б так само міг пройтись біля тролейбусної та наукової, та й затвітити що бачив там беркут. Беркут я б там побачив, бо саме там знаходиться їх частина. Але якщо б я не написав це, то заробив би пару ретвітів і ще трохи посіяв непотрібної паніки.

Сьогодні писали що на залізниці біля мого Ходорова бачили танки на платформах. Так, вони там були, але вони там часто є. У Львові є танковий завод, і саме по цій гілці їх ганяють туди і назад. Тому це не є якоюсь нехвичною картиною. Але, все ж таки хтось поширив, отримав лайки, інформацію підхопили ЗМІ і знову паніка.

На кінець розкажу ще одну історію з двох сторін.

Погляд з одного боку: та він такий багатий, що зайшов в салон, бо йому сподобався колір машини, подзвонив додому, привезли гроші і він її купив.

Погляд з другого боку: людина давно збирала гроші на машину, назбирала їх, визначилася з моделлю, тепер шукала лише підхдящий колір.

І перше і друге одна й та ж історія, розказана просто по різному. Не сійте паніки!
Зберігайте спокій і фільтруйте інформацію!

20131201-205702.jpg