Яндекс.Книга. Або які плоди дає гарбузове насіння.

В нас в компанії люблять тішити працівників приємними бонусами. Друзі інколи жартують, що Яндекс може бути брендом одягу, бачачи часто мене в різних футболках. Цього разу бонус був їстівний, але не для шлунку, а для мозку. В п’ятницю зранку кур’єр приніс пакунок з Яндекс.Книгою. На вечір п’ятниці та суботній ранок ремонт в кухні був закинутий, я читав.

Яндекс.Книга

Читається книжка легко і дуже швидко. В ній ви прочитаєте не лише про Яндекс, а й про інші компанії, котрі були засновані вихідцями з НДІ, фізиками та математиками. Під час читання мені на думку спали також дві львівські компанії Ценітех (котрий на початку нульових був одним з лідерів по продажу компютерної техніки)  та Уарнет (котрий і зараз є лідером серед інтернет провайдерів на Західній Україні) і от в процесі писання згадалися аутсорсингові  компанії (Софтсерв, Елекс) також починалися вихідцями з наукової тусовки. Хотілося б також почитати і їхні історії.

Яндекс.Книгу можна читати навіть якщо ви користуєтесь Гуглом. В такому випадку, я впевнений, що ви знайдете для себе багато чого цікавого. Можливо, вона вас надихне і додасть сміливості на створення чогось нового. Головне вірити і не здаватися.

Є таке поняття як рольова модель — людина чия поведінка є прикладом. Так от, для мене однією з таких людей є Ілля Сєґаловіч — людина, котру варто наслідувати. Ось декілька цитат з книжки про нього:

«Илья любил хватать в коридоре первых попавшихся людей и грузить их новыми идеями. Подчас из таких случайных совпадений вырастали серьезные проекты. Переговорки, кофе-пойнты, места для досуга, какие-нибудь закутки — все эти «ловушки креативной энергии» в офисе «Яндекса» придуманы неспроста, и они делают свое дело.»

 

« — Я включаю радио и балдею от происходящего. Я ведь еще до этого довольно активно участвовал во всех митингах, ходил зимой Литву защищал, на Манежке был, на стадионе в 1989 году…

… В общем в августе 91-го я взял кухонный нож с толстой деревянной ручкой, положил его в карман и поехл на работу.

… Вообще-то я очень мирный мирный челове, не дерусь, не пью. Приехал в институт, мне тетушки наши говорят: ой смотри как интересно, на улице танки… И я ушел с работы смотреть танки»

 

«“Дети Марии” сотрудничают и дружат с Патчем Адамсом уже почти двадцать лет, и все эти годи Илья Сегалович принимает в этой работе самое активное участие. Если забитьего имя в “Яндекс.Картинках”, то наиболее редевантными окажутся фотографии в парике и с красным носом»

Загалом після прочитання ви дізнаєтеся що означає «правильно», чому Сєґаловіч став дівчинкою, при чому тут Біблія, чого бандит проходить повз, як правильно пекти булочки-розочки, де живуть найкращі в світі привиди, в чому різниця між стидливістю і скромністю, навіщо людині півтора рила, хто стріляв в Воложа, скільки коштує манія величі, як купити щось непотрібне, чи може Яндекс пригнічувати пошук… навіщо Росії Google, як врятувати людство і потім поремонтувати кран і навіщо Аркадій збрив вуса. (так я просто переписав питання з обложки)

Тому, якщо хочете почитати, записуйтеся в чергу, ви вже будете четвертими :)

 • name

  я тут “трошки” тебе повиправляю.

  перше речення. “в нас в компанії”. в укр мові прийнято перше слово в реченні чи після коми писати з першої літери “у”, якщо є вибір між “у” і “в”. четверте речення – the same. має бути “у п’ятницю”. там ще далі речення під картинкою: “в ній”.

  речення “Під час читання мені на думку спали також дві львівські компанії Ценітех (…) та Уарнет (.інтЕРНЕт..) і от в процесі писання згадалися аутсорсингові компанії (Софтсерф, Елекс) також починалися вихідцями з наукової тусовки.” Пропущені коми і слова. після дужок про уарнет кома не лишня, а також “згадалися.. компанії… починалися”. може згадалися компанії, що починалися? тоді теж треба кому і слово “що”.

  “Яндекс.Книгу можна читати навіть якщо ви корсистуєтесь Гуглом. ”
  корИСтуєтесь.
  перед “якщо” кома.

  “В такому випадку, я впевнений, що ви знайдете для себе багато чого цікавого”
  У такому випадку.

  “Можливо вона вас надихне”
  “можливо” – вставне слово, виділяється комами.

  “Головне вірити і нездаватися.”
  Ну тут вже взагалі ганьба. Не з дієсловами пишеться окремо.

  “Є таке понятт як рольова модель — людина чия поведінка є прикладом.”
  поняттЯ.
  перед “чия” треба кому.

  “Так от для мене однією з таких людей є Ілля Сєґаловіч — людина котру варто наслідувати”
  перед “котру” треба кому.

  “Загалом після прочитання ви дізнаєтеся що означає «парвильно»”
  пРАвильно
  перед “що” кому треба.

  “в чому різниця між стидливітю”
  У чому різниці між стидливіСтю

  “і потім порементувати кран”
  поремОнтувати