Хвилинка футурології. Дорожні знаки

На дворі дві тисячі …цятий рік. Завершили обладнання дорожних знаків wifi передавачами, котрі контактують з проїжджаючими автомобілями, передають на їх комп’ютер сигнал знаку, збирають статистику про їх кількість, швидкість руху та віддають все це на міські сервери для побудови карти завантаження вулиць.

Бортовий компютер прийнявши сигнал від знаку, відображає його на екрані, дублює при потребі голосом, разом з рекомендаціями дій водію.

 • більш ймовірно, що водію нічого не треба буде робити. авто самі будуть рухатись

  • Думаю що режими автопілотів будуть, але будуть випадки коли і самому захочеться покерувати

  • Bayan

   во, когда знаки сами будут диктовать автомобилям режим движения, а водитель – только определять его направление ))))))))))

 • dyak

  Петре, надцятий рік вже наступив, бо те про що ти говориш вже є :), не зовсім в такій інтерпритації, але є. Причому автомобілі які розпізнають знаки доступні вже і зараз у Львові, пішов і купив))). Загугли ford sign recognition

  • От чесно не знав, але круто що вже є таке )

   • dyak

    насправді то з простішого в БМВ/Ауді/МБ там настільки вже круті речі є шо капець. Вольво саме розпізнає людей і машини і екстрено гальмує, БМВ саме виконує лівий поворот. і т.д. і т.п. Якщо ато різко гальмує то автоматично вмикається аварійка, а якщо спрацьовує датчик удару, то може саме зателефонувати і викликати швидку. В тих самих фордів є системи паркування в місті. Ford Focus self-parking tech demo

    А дорожні системи швидкостітрафіку теж дуже круті. Допустимо в тій самій польщі на автобанах є табло які показують температуру повітря і асфальту. в угорщини цілі метостанції і великі табло в залежності від погодніх умов самі регулють швидкість яку показують знаки. Типу замість знаку табло. Якщо дощ і туман, то обмеження 70, якщо ясно і сухо то показує 130. Безпровідні картки для пропуску на автобан, що нетреба зупинятись.