Тому окрім звичайних користувачів соцмережі активно освоюють спамери та інші зловмисники. Створюють тони фейкових акаунтів в твітері, вконтакті, фейсбуці, намагаються додаватися в друзі, фоловлять очікуючи фоловбек. Реплають автоматичними повідомленнями з підозрілими лінками в очікуванні а може хтось та й перейде.
Також останнім часом в фейсбуці стало поширено автоматичне розміщщення на стіні користувача лінка під виглядом посилання на «гарячий» відеоролик. Сорін Мустака в техноблозі антивіруса Avira називає це Facebook likejacking scam. Сьогодні в своїй стрічці побачив вдосконаліший варіант зловмисного скрипта, котрий не лише постить злоякісний лінк а й згадує перелік друзів в повідомленні, таким чином їм прийде нагадування що їх згадав хтось з їх онлайн друзів
Якщо перейти на зловмисний сайт і подивитися на код сторінки
То можна побачити, що спочатку і справді програватиметься кусок віде з ютюбу, а потім спеціальй джаваскрипт замінить його на картинку на котрій буде написано що в системі відсутній кодек і для завантаження потрібно клікнути на зображення
Правда при кліку ніякий кодек не завантажиться, а просто через наперед сформований POST запит ви розмістите посилання на наступну сторінку на своїй стіні в фейсбуці. Для чого це все робиться наразі не можу придумати, можливо щоб нагнати трафік на ті домени чи набрати багато посилань з соцмереж на них.
Всі три перевірених мною зареєстровані на деякого Сатьяна Вадеру, котрий вказаний як CEO аутсорсингової компанії Venturia, хоча мені здається що і вона є фейковою.
MY SMS MARKETING PRIVATE LIMITED
Satyan Vadera
OFFICE NO. 516 SACRED WORLD, SOUTH WING
WANAWADI, Maharashtra PUNE – 411040
IN
Phone: +44.7711760411
Email: Satyan.Vadera@eventuria.com
Тож будьте обережними клікаючи на підозрілі посилання друзів в соцмережах і пам´ятайте в інтернеті дівчата не справжні :)