Думки про юзабилиті

Пару думок про те як би покращити користування вебом.
1. Лояльна капча
Недавно читаючи на хабрі статтю про те як захистити себе від спаму в коментарях, виникла ідея про те як би спростити життя коментатору при вводі наступного коментаря для форм з капчею. І так мій рецепт.


Перший кометар вводиться так як завжди заповнюючи капчу і коли “тест на те що ти людина” пройдено, твій ip, дату версію бравзера записується в спеціальну таблицю бази даних, а в кукі записується спеціальний зашифрований параметр, що вказуватиме на це все в таблиці.

Наступного разу коли захочете ще раз прокоментувати капчу вводити вже не потрібно, таким чином власник сайту демонструє лояльність до своїх читачів. А читачу в сою чергу не треба переживати що помилившись в капчі(вдарили не на ту клавішу) потрібно заново вводити повідомлення.
2.допомога лівшам
Думка запитального характеру. Наскільки виправдано перебудовувати інтерфейс під лівшу. міняючи деякі блоки чи елементи сторінки місцями (з права вліво). Оскільки сам правша то немаю поняття чи відчувають лівші дискомфорт при стандартному розташуванні навігаційних елементів та блоків інформації на сайті.

Надіюся що комусь це видасться корисним.

  • Правильний підхід – про своїх користувачів потрібно завжди думати у першу чергу.

    Хоча, відверто кажучи, я не знаю таких користувачів, які б перед відправленням коментаря не копіювали його у буфер обміну. Мало що там може статися: інтернет заглючить, сайт не спрацює і т. п. і т. д. Тобто навряд чи помилившись у літері капчі хтось змушений перенабирати повідомлення коментаря…

    А в загальному – все правильно! Я б взагалі капчу не ставив, якщо є можливість позбавитися від спаму якимись іншими методами.

  • я також майже завжди копіюю повідомлення в буфер обміну, ало ото слово “майже” деколи мене підводить..

  • Можна просто створити додаткове невидиме поле input з назвою аля “url” та перевiряти його вмiст при публiкацiї.
    Якщо порожнє – пропускаєм. Спам-боти будуть туди лiнки лiпити

  • Капчу дійсно можна не ставити, а використовувати непрямі методи розпізнання бота, про один з таких методів вже розповів Poster . Свого часу я писав у власному блозі пост на схожу тему і намагався зібрати в одному місці найбільш цікаві методи захисту форм, що не потребують дій від користувача. Гадаю, що щось подібне використовує той же Гугл, адже, при пошуку він вас не просить ввести число :) А захиститися від ботів йому також потрібно, щоб не навантажувати пошукові-сервери.